Minden ami hobbi állat.Akvarisztika,terrarisztika
Minden ami hobbi állat.Akvarisztika,terrarisztika
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Akvarisztika
 
Kerti tó
 
Terrarisztika
 
Törpenyúl

Törpenyul tartása

Ha nem haragszotok mos elhagynám hogy honan származik,mert nagyon sok fajta van és mind különböző helyekről,de tartásuk ugyan az.A törpenyúl a házinyúl spontán mutációval létrejött változata. Ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. Ma már sokféle felszerelési cikk kapható problémamentes elhelyezéséhez, tartásához.A törpenyúl 1-2 kg-os, változatos színű és szőrzetű kisállat. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt. Barátságos, szobatisztaságra szoktatható állatka, amely, ha szabadon van tartva, aktívan részt vesz a család életében. Beszerzésénél nagyon kell ügyelni arra, hogy megbízható helyről származzon, mert csak ez a garancia arra, hogy a nyuszi valóban törpe marad.És persze figyelni kell arra is hogy meg kapta e a megfelelő orvosi kezelést,védóoltások,féregtelenítés és alkalmanként ivartalanítás.

Ketrec:Terráriumba ne tartsuk!A ketrec, amelyben tartani fogjuk, legkevesebb fél négyzetméter (100x50cm) legyen. Készülhet házilag, de ma már kaphatók nyulak számára készült extra ketrecek is, a kisállat szaküzletekben. Felszerelési tárgyai: egy, lehetőleg szelepes önitató, egy rögzített, de kivehető etető ill. egy szénarács. Ezen kívül rakhatunk be egy odút vagy házacskát is, ahol el tud bújni. Alomként faforgácsot, szalmát, vagy speciális kisállatalmot használhatunk.Raghatunk be még fa ágakat had rágcsálják hisz nekik is kell koptatni a fogukat.

Hogy helyezd el a nyuszi ketrecét:
Sarokba, fal mellé a legcélszerűbb, igy nem éri közvetlen, erős napfény a nyuszit (különben akár napszűrást is kaphat), huzattól is jobban védve van, és ő is nagyobb biztonságban érzi magát. Ne tegyük ablak alá sem, szintén a huzat és a napfény miatt. Hősugárzó, számitógép és tévé mellett sem érzi magát jól a nyuszi.

A nyulak hőmérséklet igénye:
Vannak nyulak amiket kint a szabadban télen is lehet tartani de vannak olyanok is amiket nem a kisebb termetű(mini) nyuszikat,vagy a nem dús szőrű fajtákat bent célszerű tartani télen.Ezeket  az alábbi hőmérsékleten kell tartani,babanyuszik számára 20-30 °C, a felnőttek számára a 15-20 °C a megfelelő hőmérséklet.

Hogy is kell megfogni a nyuszit:
Fülénél,farkánál megfogni TILOS!A hátán a nyaka irányában lévő bőrlebenyt kell megragadni és annál fogva fel emelni,ha nincs ehez hozzá szokva a nyuszi akkor a hátsó lábait támaszuk alá a másik kezünkel,gyakran a hasa alá nyúlva fogják meg,ez is tilos!Ha gyerekenek vettük a nyulat erre figyelmeztessük,hallottam már olyan bal esetről hogy a gyerek nem jól fogta meg a nyúlat és felhasította a hasát,nagyon oda kell figyelni.

Ápolás és tisztán tartás:
Attól függően, hogy nyuszink hosszú vagy rövidszőrű több-kevesebb ápolást igényel. A hosszabb szőrt szükség szerint ki kell kefélni, de a rövidszőrűeket is időnként át lehet fésülni. Ezen kívül át kell nézni a karmokat, fogakat, legalább havonta. A karmokat időnként szükséges lehet lerövidíteni és esetenként a metszőfogak is túlnőhetnek, főleg, ha kevés rágcsálnivalót kap az állat. Mindkét beavatkozást állatorvos, vagy ügyesebb gazdi is el tudja végezni.A nyulakat két olyan fertőző betegség fenyegeti, amely ellen létezik oltás. Mindkettőt állatorvos adhatja be. Ha nyulunk kertben (is) van tartva, szükséges is ezek beadatása.Valamint a higiénikus tartásra kell nagy gondot fordítanunk, hogy elkerüljük a betegségeket.A törpenyúl helyesen tartva szobatiszta lesz, teljes nyugalommal ki lehet engedni helyéről. A titok nyitja a helyes szoktatás. Ehhez tudnunk kell, hogy a vadnyulak is egy helyre járnak üríteni, így nyulunknak ez természetes. A szoktatás mente viszont más mint pl. a macskáknál. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy azonnal az új helyére érkezés után kiengedik a szobába a nyuszit. Ekkor ő, ösztöneit követve, megjelöli új környezetét, s ekkor már elég nehéz megmagyarázni neki, hogy hová szabad és hová nem. A helyes módszer az, ha először a ketrecében hagyjuk, s csak amikor ott már kijelölte magának a WC sarkot, akkor engedjük ki. Fontos, hogy ő jöjjön ki, ne mi emeljük ki, mert akkor esetleg nem fog visszatalálni és ugyanott vagyunk, mintha nem szokott volna meg semmit.

Együtt tartás,és beszerzés:
Ha a nyuszit egyedül tartjuk, teljesen mindegy. De ha társaságot akarunk számára és nem szeretnénk, hogy lakásunk rövidesen szűknek bizonyuljon a sok kisnyúlnak, két nőstényt lehetőlég testvéreket- tartsunk. Esetleg jó párosítás az egy bak- egy nőstény pár is, ha a bakot ivartalaníttatjuk. Két bakot soha ne próbáljunk együtt tartani, hacsak nem ivartalaníttatjuk mind a kettőt.
A kisnyulat a tenyésztőtől kb. 6 hetesen hozzuk el, előbb semmiképpen. Lelkiismeretes tenyésztő nem is adja őket oda, mert még nem elég erősek az elválasztás okozta stressz elviselésére.
 
Betegségek és elkerülésük:
Ez a legprofibban tartott nyuszinál is előfordulhat. Ha bármi rendelleneset észlelünk a nyúl egészségi állapotában, azonnal forduljunk állatorvoshoz. Már a beszerzés után nem árt utánanézni a környékünkön egy nyuszihoz értő állatorvosnak. Az oltásoknál úgyis szükség lesz rá. Tehát ne várjunk, amíg baj lesz; hanem rutinellenőrzésre vigyük el nyulunkat rendszeres időközönként.Leggyakoribb betegsége az a szúnyogcsípés,ill ennek szövődményei,ezt oltással könnyen kiküszöbölhetjük,vagy ha szúnyoghálóval védjük nyuszinkat.
 
A nyuszi szeme körül piros a bőr, gyulladt a szeme, gennyedzik, stb.
Sajnos gyakran előfordul nyusziknál, a szemét irritálhatja a széna, a szőr, és sok minden más, apró, szemmel nem látható kis dolog, ami a szénába belekeveredett. Megelőzésére két lehetőséget tudok:ha van olyan szénaféle, amit alkalmazva nem gyullad be a szeme, akkor próbáld meg mindig ugyanonnan venni a szénáját, nagyon különböző forrásokból származnak a kapható szénák, az egyik lehet piszkosabb, a másik tisztább, maradj a bevált fajtánál.
fésülgesd gyakran a nyuszit, igy kisebb esélye van annak, hogy a szemébe kerül a kihullott szőr.
A gyulladás, pirosság kezelésére lehet venni kamillateát. A száritott virágokat áztasd be 10 percre a forró vizben, majd szűrd le gondosan (különben az innen belekerült virágdarabok csak tovább rontják a helyzetet!), és várd meg, mig a tea langyosra hűl. Ezután mártogass bele vattát, és óvatosan, finoman törölgesd meg a nyuszi szemét vele. Vigyázz, hogy ne maradjon benne szösz a vattáról sem! Mosogasd a szemét addig, mig az összes váladék kijön. Ha rászáradt, akár percekig is kell finoman áztatgatni, utána leoldódik. A piszkos vattát ne mártogasd vissza, használj újat. Ismételd a műveletet 3-4 óránként. 
Ha a második nap végére sem javul a helyzetet, akkor vidd orvoshoz, mert ebben az esetben az ok nem egyszerű irritáció, hanem valami komolyabb. 
A szem gyulladását okozhatja nátha is, vagy a szem sérülése, sőt egy nagyon komoly nyuszibetegség, a mixomatózis is. Nátha esetén gyakran a nyuszi orra is váladékos, azonnal orvoshoz kell menni vele. Onnan is felismerhető a komolyabb baj, hogy a nyuszi gubbaszt a ketrec sarkában, nincs jó kedve, akkor egészen biztosan nem szimpla irritáció a gond.
 
Megfázhat-e a nyuszim
Bizony megfázhat, különösen akkor, ha huzatos helyen tartod. Persze, azért nem olyan borzasztóan érzékeny, van rajta bunda. Könnyen meggyőződhetsz arról, fázik-e vagy sem, ha megfogod a fülét. Ha hideg a füle, akkor fázik.
Ha a nyuszi megfázott: lásd lejjebb.
 
Furcsán viselkedik a nyuszi, gubbaszt, nincs jó kedve, ferdén tartja a fejét, stb.
Ha a nyuszidnak rossz a közérzete és betegségre gyanakszol, azonnal vidd orvoshoz! Ilyen kicsi állatnál a betegség gyorsan lefolyik, és sokszor létfontosságú, hogy még időben csipjék el.
 
Néhány ismert betegség legfontosabb tünetei:
 
Nátha: gennyező orr, vörös, begyulladt szem, ferdén tartja a fejét, gubbaszt, nehezen lélegzik. Azonnal orvoshoz kell vinni, és nem egyszerű kikezelni sem, ne várd, hogy magától megjavul!
Piros vagy narancssárga vizelet: túl sok a karotin a táplálékában, egyes bébinyúltápok is ilyenek, nem gond, semmit sem kell tenni vele.
Fülatka: vakarózik a nyuszi, rázza a fejét, hullik a szőr a füle körül, szabad szemmel is láthatóak a fültőnél a kis atkák (ezek általában fertőzött alomból vagy szénából származnak, semmi köze ahhoz, hogy milyen gyakran takaritod). Nem múlik el magától, de nem szükséges állatorvos, vegyél spray-t az állatboltban, és naponta 4-szer fújd le vele. Vigyázz, hogy ne menjen a szemébe! Folytasd a kezelést addig, amig el nem tűnnek az atkák. Továbbá természetesen cseréld ki az almot és a szénát, másik csomagot használj, a meglévőt dobd ki.
Tályog: feldagadt kinövés a nyuszi testén bárhol. El kell vinni állatorvoshoz, aki szakszerűen és sterilen felnyitja a daganatot, és ad rá antibiotikumos kenőcsöt.
Gombásodás: a szőr kör alakban kihullik, a közepe érintésre fájdalmas, esetleg fehéres, hámló bőr. Jóddal és gombaölő szerrel kell kenegetni, amig el nem múlik.
Középfülgyulladás: a nyuszi lógatja az érintett fület, ferdén tartja a fejét, rángatóznak a szemei, egyensúlyzavara van, dűlöngél, elesik. Azonnal vidd orvoshoz, végzetes lehet! Fülcseppekkel és antibiotikumokkal jól gyógyitható.
Mixomatózis: kötőhártyagyulladás, felduzzadt orr, szem, száj, rosszkedv, a nyuszi gubbaszt, nemi szervek és hastájék is megduzzadhat, gyakran mogyorónyi, igen feitűnő csomók keletkeznek a bőrön. Szúnyogok által terjedő virus. Védőoltással lehet védekezni ellene, nagyon fontos, hogy beoltasd a nyuszit! Különösen nagy a veszély akkor, ha szúnyogok is hozzáférnek a nyuszihoz, illetve ha más nyuszikkal érintkezik.
Pasteurellózis: izületi daganatok, étvágytalanság, nehéz légzés, tüsszögés, orrfolyás, a nyuszi gubbaszt, passziv. Oka baktériumokkal fertőzött takarmány vagy a légutak cseppfertőzése. Menjen a nyuszi orvoshoz azonnal.
RHD: vérzik az ornyilása, vagy a végbele, rosszkedvű, gubbaszt. Nagyon komoly betegség, első jelére azonnal vidd orvoshoz! Védőoltással lehet védekezni ellene, nagyon fontos, hogy beoltasd a nyuszit!
Bélgyulladás: heveny hasmenés, végbélkimenet elszennyeződése, rosszkedv, gubbasztás, étvágytalanság. Akár a rosszul adagolt táplálék is okozhatja. Azonnal vidd orvoshoz! A hasmenés gyorsan végzetes lehet a kis állatra. Az antibiotikum mellett az orvos általában nagy rosttartalmú, alacsony kalóriaszintű diétát is rendel a nyuszinak.
Bélkokcidiózis: Egysejtűek okozzák, melyek elszaporodnak a nyuszi beleiben. Tünete a heveny hasmenés, a bélsárban fel lehet fedezni szabad szemmel is a kis parazitákat. Azonnal vidd orvoshoz!
Felpuffadás: hasfeszülés, bágyadtság, rosszkedv, gubbasztás, elmaradó széklet vagy nagyon kemény és száraz széklet. Azonnal vidd orvoshoz!
 
Meddig él a nyuszi
6-12 év, teljesen változó. Az ivartalanitás meghosszabbitja az élettartamot, ugyanigy a sok mozgás és az egészséges táplálkozás is.

Nyuszi viselkedése:
A megváltozott viselkedés oka a leggyakrabban az, hogy a nyuszi kislány, és elérte az ivarérett kort.A nőstények nagyon territoriálisak, és ezt viselkedésükben is kimutatják, mindegyikük alfa-nőstény szeretne lenni, és védelmezi a területét.

 
Megoldások:
1. Az ivartalanitás lehet részleges megoldás, de semmiképp sem teljes. 
Előnye: a nyuszi valóban szelidül egy kicsit, és az ivartalanitott nyuszik tovább is élnek. Hátránya: sosem szelidül meg teljesen! Kezesebb lesz, kevesebbet murnyog, és kevesebbet támad, barátságosabb is lesz, de teljesen nem iktathatóak ki ezek az ösztönök nála! 
Továbbá, ami nagyon fontos, a törpenyúlnál az ivartalanitás veszélyes! Az ivartalanitást altatásban végzik, és ha utána nem kezd el rendesen enni, kakilni, leállhat a bélműködése, amibe belepusztul. 24 óra alatt teljesen le tud állni. 
Mi elvittük ivartalanitani az egyik nyuszit, a műtét kora délután volt, másnap reggel még mindig nagyon étvágytalan volt, és alig rágott el néhány szalmát, ezért visszarohantam vele az orvoshoz, azonnal injekciót kapott, és kétféle gyógyszert: az egyiket a bélműködés serkentésére, hogy beinduljon újra a pocak, a másik pedig mesterséges tápanyag volt, amivel kétóránként kellett őt etetni. Egy hétbe telt, mire el mertük hagyni teljesen a mesterséges kaját, addigra láttuk azt, hogy megint rendes mennyiséget eszik. Egész idő alatt figyelni kell, a kakiból látható legjobban, eszik-e normálisan vagy sem, egy percre nem hagytuk egyedül addig, mig nem volt újra jó étvágya. További fontos dolog, hogy a mai disznyúlnemzedék erősen túltenyésztett, emiatt gyenge az idegrendszerük. A nyuszi könnyen sokkot kaphat a műtét miatti traumától, amibe általában belehal.
3. Amennyiben nem vállalod az ivartalanitás rizikóját, a következő dolgokat tudod tenni:
- Ha rendszeresen a kezedre támad, akkor nyúlkálj minél kevesebbet a ketrecén belülre, ne piszkáld, kapja a simit, kaját akkor, amikor épp kint van, igy érezni fogja, hogy van olyan hely, ahol ő maradhat a főnök. Nálunk az a rendszer, hogy amikor a nyuszi elmegy „aludni”, azaz éjszakára becsukjuk, akkor, amig még kint szaladgál, megkapja a 
A ketrecen kivül pedig meg lehet neki tanitani, hogy „a kezed a főnök”. Ezt játékos, pici visszapofozással tedd, és főleg úgy, hogy finoman lenyomva tartod a fejét kicsit, ahányszor rád támad. Néhány nap alatt le lehet játszani ezt a meccset, utána megtanulja, hogy nem jó ötlet a rád támadás, különösen akkor, ha közben a ketrecen belül megmarad az ő territóriuma sértetlen formában.
- Tartsd minél többet a közeledben, mi egy időre különösen sokat vettük ölbe, kézbe, kanapére mellénk, amig le nem nyugodott kicsit. Beszélj neki sokat, azt mindegyik nyuszi szereti.
- A kedves, következetes nevelés megteszi a hatását, légy türelemmel! A nyuszik könnyen tanulnak, nagyon intelligensek, a tiéd is meg fogja érteni, hol a helye.
 
 
 
Nem eszik a nyuszi.
Azonnal vidd vissza az állatorvoshoz! NE várd meg a másnapot!
A nyuszi bélműködése nagyon érzékeny, ha nem eszeget szinte folyamatosan, akkor a bélműködés leáll, és az végzetes egy ilyen kis állatnál! Az állatorvos ilyen esetben tud adni gyógyszert, amitől beindul a pocakja, megjön az étvágya, plusz ad olyan mesterséges, vizben oldódó tápszert, ami szintén segit.
Nagyon fontos továbbá, hogy mindenképp tartsd melegen, nyugodt környezetben, és állandó megfigyelés alatt! A kaki mennyiségéből tudsz következtetni arra, hogy mennyit eszik, ezért mindenképp tiszta helyen tartsd a műtét után – márcsak a fertőzésveszély elkerülése végett is -, hogy jól látsszon.
 
Ketrecrágás, vécérágás
Nehéz feladat leszoktatni egy nyuszit a műanyag rágcsálásáról, de nyilvánvalóan nem tesz neki jót, úgyhogy kisérletezni kell. A nyuszi persze nem szeretné, ha meg lenne neki mondva, hogy mit rágjon, úgyhogy sok türelem és próbálkozás szükségeltetik. Ő ugyanis legtöbbször pontosan tudja, hogy nem szabad az adott dolgot rágnia, ez persze nem akadályozza meg a rágcsálás elmélyült művészetében.
Megoldási javaslatok:
- ha van a nyuszinak elég mozgástere, és eleget tud rohangálni, van sok játék, amivel el tudja foglalni magát, kevésbé rongálja a ketrecét. Ha sokat van bezárva, akkor rázza és rágja a rácsot, mert szeretné, ha foglalkoznál vele, sokszor a rágcsálás is a figyelemfelhivás egyik formája.
- próbálkozz fogkoptatóval, néhány nyuszi nagyon szereti
- tégy be a ketrecébe gyümölcsfa ágát, vagy kisebb fatuskót, esetleg csak faháncsot. 
Nyuszik számára biztonsággal adható fafélék:
 
tölgyfa
hársfa
fűzfa
nyirfa
bükkfa
kőrisfa
almafa
körtefa
mogyorófa
nyárfa
juharfa
galagonya
Ne adj neki fenyőt, az gyantát tartalmaz! A tiszafa pedig mérgező, vigyázz!
Ha nagyobb, súlyosabb faág, NE akaszd fel! Manapság divatos a boltokban olyan faágat árulni, amire kampót szerelnek. A mi nyuszink lelkesen neki is esett, épphogy sikerült megakadályozni, hogy fejbe ne vágja a visszalendülő ág. Ne a ketrecdesign legyen a szempont, hanem a muszi biztonsága.
- adj neki vécépapir gurigát, néhány nyuszi azt is nagyon szereti rágcsálni, dobálni, gurigázni, és ez még csak nem is hangos.
 
Tápláléka:
-Sárgarépa és levél
-Takarmányrépa
-Karalábé,karalábé levél
-Karfiol levél(karfiolt ne adjunk neki puffasztó hatása van)
-Szárazkenyér(olyan száraz hogy kopogjon,ha megy a hasa  anyuszinak ezt adjuk neki és elmúlik)
-Saláta(kicsit meg kell fonnyasztani)
-Retek levél
-Zeller zöld és gyökér
-Cékla és levele
-Sütőtök
-Menta
-Spenót
-Spárga
-Lucerna(fonnyasztva és szárítva)ha nem így adjuk hasmenést kap.
-Kamilla
-Gyermekláncfű
-Ha van a közelben mező vagy rét onnan szedhetünk neki zöldet,de ne legyen permetes,ne útmentéről szedjük,és figyelni kell a csigákra is,ha találunk akkor menyünk kicsit odébb vagy keressünk másik helyet.
-Lóhere,ezt is fonnyasztva
-Alma,körte csak keveset mert elvásolja a fogait.
-Préselt zöld takarmány(nyúltáp,össze préselt növényi részekből áll.)
-És szívesen megeszik a rágcsálóknak szánt magkeverékeket is.
-És kedvencunk előtt mindíg legyen friss víz!
 
Szaporodás:
A nőstény nyúl a párosodás után kb. 31 nappal hozza világra kicsinyeit.Álltalában 6-8 nyulfi születik.4-6 hónapos korukban válnak ivar éretté.Szemük 10. nap környékén nyílik ki. Gon­doskodjon róla, hogy nagyjából egy héttel korábban már legyen elegendő szénája és szal­mája a fészekrakáshoz. A nőstény maga ké­szíti a fészket, és a saját melléről letépett sző­rével béleli ki. A kicsinyek vakon és csupa­szon születnek, és két-három hétig nem hagyják el a fészket. Ne nyúljon a fészekhez. Az almot általában szőr fedi, amely szemmel láthatóan emelkedik és süllyed, ahogy a kicsi­nyek lélegeznek. Gondoskodjon arról, hogy a nőstény nyúlnak elég élelme és vize legyen, amíg szoptat. A kisnyulakat ne válassza el az anyjuktól hathetes koruk előtt. Ne hagyja, hogy a kicsinyek túl sok nedves füvet vagy zöldségfélét fogyasszanak, mert az felfúvó­dást vagy hasmenést okoz. A hasmenést szederlevéllel szüntetheti
 
Törpenyúl fajták:
Holland törpe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oroszlánfejű törpe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kasmír törpe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kosorrú törpe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lógófülű törpe
Törpe rex
Oroszlánfejű törpe kos orrú
Észak amerikai törpenyúl
Mini kasmír kos orrú
Mini kos orrú
Utóbbi 2 a törpe nyulak törpéi,tényleg nagyon picik.
 
De igazából 4 fő fajtát tartanak nyilvám:
Holland törpe
Törpe kosorrú
Oroszlánfejű kosorrú
Oroszlánfejű
 
Könyv ajánló
 
Rágcsálók,kis emlősök
 
Madarak
 

Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!